Filtruj

Aktywne filtry:

Tusze oryginalne

Wyświetlono produktów: 24 / 1311

Tusze oryginalne

W prywatnych domach w dalszym ciągu najpopularniejszymi urządzeniami drukującymi są drukarki atramentowe. Od niedawna jednak można zauważyć, że trend zwiększający świadomość dotyczącą oszczędzania energii i zmniejszenia emitowania gazów cieplarnianych powoli stara się wdzierać również do firm. Z tego względu coraz częściej w korporacjach i przedsiębiorstwach o różnym profilu można spotkać drukarki atramentowe. Są one precyzyjne i tanie w eksploatacji, a jedyną częścią wymagającą okresowej wymiany są tusze do drukarek

W naszym sklepie Drukmistrz.pl znajdują się warianty oryginalne oraz zamienniki w wielu wersjach do wyboru, przeznaczone do nowoczesnych i zaawansowanych technicznie modeli, a także do drukarek już nieprodukowanych. Każdy atrament do drukarki pochodzi ze sprawdzonej dystrybucji i jest dogłębnie testowany przez producenta na etapie ich produkcji.

Podstawowa charakterystyka atramentu do drukarek

Tusz do drukarek ma formę atramentu zamkniętego w opakowaniu pasującym do konkretnego modelu drukarki lub wybranej serii producenta. Coraz częściej na rynku pojawiają się jednak butelki z atramentem przeznaczone do samodzielnego uzupełniania materiału eksploatacyjnego urządzenia drukującego. Jakość atramentu i dopasowanie obudowy do rodzaju drukarki mają decydujący wpływ na jej dalszą eksploatację. Głowica składająca się z wielu dysz jest szczególnie czuła na jakość atramentu do drukarki, dlatego należy stosować wyłącznie produkty pochodzące od sprawdzonych producentów, którzy gwarantują ich odpowiednią lepkość i właściwe parametry użytkowe.

Producenci drukarek wykorzystują standardowe oraz powiększone pojemności, które umożliwiają wydruk nawet kilkuset stron, bez utraty nasycenia wydruku oraz jednolitości. Wśród tuszy do drukarek atramentowych warto wyróżnić standardową czerń i warianty kolorowe przeznaczone do druku w pełnym spektrum barw. Większość wariantów zostało wyposażonych w niewielki elektroniczny chip, który na bieżąco monitoruje spadek tuszu.

Jak wybrać prawidłowy tusz do drukarki?

Wybór odpowiedniego atramentu do drukarki należy uzależnić od posiadanego modelu urządzenia. W poradniku użytkownika każdego modelu znajdują się dane na temat pasujących materiałów eksploatacyjnych, warto go przejrzeć jeszcze przed dokonaniem zakupu lub dokładnie zapoznać się z opisem każdego modelu oferowanego na naszej stronie Drukmistrz.pl. Podczas wyboru zwróć także uwagę na pojemność. Duże kartridże w wersji opisanej często jak XL bądź XXL mają znacznie większą pojemność, lecz są także nieco droższe w zakupie, dlatego nie zawsze się opłacają z punktu widzenia użytkownika, który drukuje tylko okazjonalnie.

Najważniejsze będzie jednak podjęcie decyzji o tym, czy kupić oryginalny atrament do drukarki, czy też zamiennik. Oryginalne warianty charakteryzują się doskonałym dopasowaniem do wybranego modelu drukarki oraz pełną zgodnością, lecz także znacznie wyższą ceną. Z kolei zamienniki tuszy do drukarek atramentowych są zdecydowanie tańsze, co nie oznacza, że gorsze. Producenci współczesnych zamienników używają do ich produkcji podobnych materiałów i surowców, których używa się do produkcji oryginalnych tuszy, dzięki czemu mają one praktycznie takie same parametry użytkowe, lecz drukowanie za ich pomocą jest znacznie tańsze i mniej obciąża budżet domowy lub firmowy. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku największych przedsiębiorstw.

Zapraszamy do zakupu tuszy do drukarek w sklepie Drukmistrz.pl. Gwarantujemy błyskawiczną dostawę, ogromny wybór i pomoc na każdym kroku.

Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie tuszu do drukarek?

Przede wszystkim należy dopasować kompatybilny tusz do swojego modelu drukarki atramentowej. Na oryginalnych tuszach znajdują się oznaczenia producenta. Warto przekalkulować cenę za pojemniki określane jako ekonomiczne XL czy XXL. Nie zawsze są opłacalne, zwłaszcza, jeśli drukarka jest użytkowana okazjonalnie i istnieje ryzyko wyschnięcia atramentu, a w związku z tym, brak jakichkolwiek oszczędności w eksploatacji dużych pojemników.

Jakie są rodzaje tuszy do drukarek?

Wśród tuszów do drukarek rozróżniamy pigmentowe, dedykowane do zdjęć i wydruków wymagających głębokiej, mocno nasyconej i intensywnej kolorystyki. Tusze sublimacyjne to produkty polecane głównie do drukarni czy firm stosujących niestandardowe materiały do druku, jak tkaniny, ceramika czy folie. Z kolei tusz barwnikowy wyróżnia się bardzo dobrą wchłanialnością i nie rozmazuje się na wydrukach, sprawdzając tym samym np. na papierze fotograficznym.

Które tusze do drukarek są najtańsze?

Do grupy najtańszych tuszów należą między innymi produkty marki Brother. Producent oferuje między innymi wkłady czarnego atramentu kosztujące poniżej 50 złotych, które zapewniają druk kilku tysięcy stron. Wydajne wkłady proponuje również marka Canon. Tusze XL do drukarek z serii Pixma to wysoka jakość połączona z ekonomicznym wykorzystaniem oryginalnego atramentu.

Które tusze do drukarek są najlepsze?

Najlepsze tusze zapewniają wydruki w intensywnych, głębokich kolorach, które wyraziście kontrastują z bielą papieru. Do takich produktów zaliczany jest atrament pigmentowy do drukarek HP. Polecane między innymi do modelu urządzenia HP 650 oferują wyjątkowe rezultaty bez obawy o zacieki czy rozmazanie druku. Z kolei wkład atramentowy do drukarek Brother LC529 to wydajność połączona z najlepszą jakością. Ten wkład o pojemności 48ml zapewni ponad aż 2 400 stron wydruków.

Loading...