Filtruj

Aktywne filtry:

Drukarki igłowe

Wyświetlono produktów: 4 / 4

Drukarki igłowe

Mimo ogólnej dostępności innowacyjnych urządzeń drukujących, drukarka igłowa nadal jest wykorzystywana w wielu sytuacjach i miejscach. Wszechstronna i solidna, umożliwia przede wszystkim drukowanie wielowarstwowych dokumentów. Przeszła także metamorfozę, dzięki której doskonale odnajduje się wśród najnowocześniejszych urządzeń biurowych. Na Drukmistrz.pl znajdziesz drukarki igłowe marek OKI, Lexmark czy Epson, które od lat specjalizują się w produkcji sprzętu biurowego. Dostępność materiałów eksploatacyjnych, kompatybilnych ze sprzętem ułatwia codzienną pracę z tymi urządzeniami.

Niezawodne i wydajne drukarki igłowe

Drukarki igłowe sprawdzą się w punktach sprzedaży hurtowej i detalicznej czy halach magazynowych i spedycyjnych, gdzie potrzebne są dowody zakupu i pobrania towarów wykonane w kilku kopiach. Urządzenia drukują w kilku trybach, bardzo szybkim, roboczym, narzędziowym czy innych, które dostosujesz do swoich potrzeb. Mają wytrzymałe mechanizmy zębatkowe i obudowy odporne na uszkodzenia, dzięki czemu mogą pracować w trudnych warunkach.

Łatwe w użyciu drukarki igłowe są odpowiednie do różnych środowisk pracy, gdzie potrzebny jest trwały i komfortowy w obsłudze sprzęt. Sprawdzą się w punktach naprawy i serwisowania pojazdów czy maszyn, hurtowniach, magazynach spedycyjnych, laboratoriach itp. Zapewniają płynną realizację obsługi, drukując różnego typu formularze, raporty, dokumenty i listy przewozowe. Druk kilkuset znaków na sekundę i możliwość uzyskania kilku kopii jednocześnie przyspiesza obsługę i zapewnia nieprzerwany cykl pracy.

Drukarki igłowe w różnych rozmiarach

W sklepie drukmistrz.pl przygotowaliśmy różne modele drukarek igłowych. Niewielkie, kompaktowe rozmiary mini drukarek umożliwiają korzystanie z urządzeń nawet w bardzo małych pomieszczeniach biurowych, gabinetach, okienkach obsługi klienta czy na zapleczu firmy.

Klientom potrzebującym zaawansowanych funkcji i wyjątkowo wydajnego urządzenia drukującego oferujemy technologię drukowania 2x9 igieł z prędkością ponad tysiąca znaków. Kilka czcionek do wyboru oraz wbudowane kody kreskowe i duża pojemność pamięci zapewniają komfort pracy z urządzeniem. Możliwość wykorzystania podajnika z przodu lub z tyłu oraz automatyczny obcinacz papieru przyspieszają wykonywanie obowiązków. Drukarki obsługują papier o różnej grubości i szerokości, a także koperty, etykiety czy inne formy drukarskie.

Optymalne koszty użytkowania i ekologiczne korzystanie z drukarek igłowych

Ekologia to istotna kwestia, którą warto wziąć pod uwagę, kupując nowy sprzęt. Recykling zużytych wkładów często przysparza sporo problemów. W przypadku drukarki igłowej masz możliwość maksymalnego zmniejszenia liczby odpadów. Trwała igłowa głowica i wykorzystanie papieru kopiującego nie wymaga użycia dodatkowych wkładów. Taśmy barwiące wykazują dużą żywotność, mierzoną w milionach wydrukowanych znaków, a specjalne czujniki optyczne zapewniają precyzyjne ustawienie głowicy, aby eliminować straty arkuszy papieru.

Koszty eksploatacji drukarek w trybie uśpienia są minimalne (średnio zaledwie 1,5 W), co przekłada się także na oszczędności energii elektrycznej.

Drukarki igłowe sprawdzą się w miejscach, gdzie potrzebne są duże ilości wydruków. Ich zaletą jest niemal natychmiastowa reakcja po przesłaniu danych z komputera. Plusem jest również możliwość drukowania bardzo długich dokumentów i list połączonych ze sobą w całość. Do zalet należy też niska cena materiałów eksploatacyjnych, które wykorzystuje drukarka igłowa.

Do czego nie nadaje się drukarka igłowa?

Z uwagi na monochromatyczne wydruki, urządzenie igłowe nie nadaje się do uzyskania kolorowych grafik, zdjęć czy ilustracji. Nie jest polecana również do systematycznego drukowania w pomieszczeniach użytkowanych przez dużą grupę pracowników, ze względu na hałas, jaki generuje. Drukarka igłowa nie nadaje się też do precyzyjnych, wysokiej jakości wydruków.

Jak drukuje drukarka igłowa?

Do druku igłowego jest wykorzystywana specjalna głowica, na której znajdują się igły umieszczone w matrycy. Druk jest nanoszony na papier dzięki specjalnej taśmie z czarnym atramentem, która przesuwa się wzdłuż głowicy, tworząc odbicie liter, cyfr i innych znaków i treści przesyłanych do drukarki. Na głowicy może być od 9 do 48 sztuk igieł. Im więcej, tym druk jest bardziej precyzyjny. Papier jest przesuwany za pomocą wałka.

Ile kosztuje dobra drukarka igłowa?

Za drukarkę igłową dobrej jakości trzeba zapłacić około 3 tysięcy złotych. Urządzenie zapewnia druk na papierze samokopiującym wielowarstwowym w formie ciągłej, jak też na zwykłych pojedynczych arkuszach papieru, kopertach czy etykietach. Z kolei przenośne mini drukarki igłowe Epson można kupić już za około 1 – 2 tys. złotych. Te modele są uniwersalne w zastosowaniu i sprawdzają się m.in. w punktach obsługi klientów czy sprzedaży mobilnej.

Jakie są zalety drukarki igłowej?

Drukarki igłowe usprawniają pracę, dzięki wydrukowaniu za jednym razem oryginału i kilku kopii. Długa żywotność głowicy i taśmy barwiącej mierzona w milionach znaków oraz niski pobór energii czy korzystne ceny materiałów eksploatacyjnych pozwalają zaoszczędzić koszty. Zaletą tych niezawodnych drukarek jest także szybka reakcja po przesłaniu danych z komputera oraz automatyczne drukowania długich dokumentów i list połączonych ze sobą w całość.

Ile kosztuje drukowanie na drukarce igłowej?

Ze względu na możliwość uzyskania oryginału i kilku kopii jednocześnie, koszt drukowania za pomocą urządzenia igłowego jest bardzo niski. Tanie materiały eksploatacyjne do drukarek igłowych oraz długa żywotność głowic i taśm barwiących również obniża koszty użytkowania tych urządzeń. Dlatego przeciętny koszt druku jednej strony papieru w drukarce igłowej wynosi około 0,016 złotych, a przy większej ilości uzyskanych jednorazowo kopii jest jeszcze niższy.

Loading...