Filtruj

Aktywne filtry:

Pasy transferowe

Wyświetlono produktów: 24 / 46

XEROX /

Cena 1 331,71 zł brutto

Pasy transferowe

W tej kategorii oferujemy pasy transferowe do różnych modeli drukarek OKI, Brother, Epson, Xerox, Samsung, KONICA-MINOLTA, Ricoh czy HP. Każdy z nich to oryginalny produkt firmowy, idealnie kompatybilny z urządzeniami danej marki. Dzięki temu masz pewność, że kupujesz precyzyjnie dopasowany element, gwarantujący poprawne działanie drukarki. Dostępne w naszym sklepie pasy transferowe mają w specyfikacji informację o wydajności produktu. Podana w przeliczeniu na liczbę stron (od kilkudziesięciu tysięcy do ponad stu tysięcy stron), pozwoli zorientować się, jak długo posłuży w Twojej firmie.

Funkcja pasa transferowego w drukarkach i jego wymiana

Pas transferu jest potrzebny w drukarkach laserowych do przeniesienia na papier obrazu uzyskanego z tonera. Pas znajduje się pod bębnem lub bębnami (w przypadku drukarek kolorowych). O potrzebie jego wymiany zazwyczaj powiadamia samo urządzenie drukujące, wyświetlając odpowiedni komunikat. Najczęściej drukowanie można kontynuować, ale aby uniknąć ewentualnych uszkodzeń innych podzespołów, zaleca się wymianę części w możliwie najkrótszym czasie.

Wymianę pasa transferowego można wykonać samodzielnie. Najpierw należy odłączyć urządzenie z sieci elektrycznej i poczekać, aż podzespoły będą całkowicie wychłodzone. Kierując się informacjami z instrukcji obsługi, po otwarciu pokrywy zabezpieczającej, trzeba w razie potrzeby najpierw ostrożnie wyjąć zespół bębna światłoczułego, a następnie zwolnić dźwignie pasa transferowego i unieść go do góry. Na to miejsce wystarczy założyć nowy pas, zablokować i ponownie umieścić na nim bęben. Informacje dotyczące wymiany pasów transferowych w konkretnych modelach drukarek znajdziesz także w internecie.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą materiałów eksploatacyjnych i części zamiennych do drukarek, dostępnych na stronach sklepu internetowego Drukmistrz.pl. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, zadzwoń do nas lub napisz na adres bok@drukmistrz.pl. Zamówiony towar możesz odebrać w naszym magazynie w Krakowie. Zakupy wysyłamy też za pośrednictwem firmy kurierskiej oraz do paczkomatów na terenie całej Polski.

Jak wyczyścić pas transferowy w drukarce?

Zabrudzony pas transferowy w drukarkach może wpływać na pogorszenie jakości wydruku. W urządzeniach znajdują się specjalne listwy czyszczące. Procedurę automatycznego czyszczenia pasa transferowego można uruchomić w menu drukarki z poziomu ustawień w opcjach narzędzi.

Jak dobrze wybrać pas transferowy do drukarki?

Kupując nowy pas transferowy do drukarki, najlepiej wybrać produkt firmowy, kompatybilny z urządzeniem używanej marki. Gwarantuje to poprawne działanie drukarek, jak i łatwość instalacji samego pasa transferowego. W sklepie drukmistrz.pl są dostępne pasy transferowe takich marek, jak OKI, RICOH, Samsung, Konica Minolta czy HP, a w specyfikacji każdego produktu znajduje się opis ich wydajności w przeliczeniu na liczbę stron, możliwych do wydrukowania.

Jakiej firmy pas transferowy do drukarki wybrać?

Kupując nowy pas transferowy należy dopasować produkt do modelu posiadanej drukarki. W asortymencie sklepu drukmistrz.pl – oficjalnego partnera takich popularnych producentów drukarek – znajdują się pasy transferowe marki Samsung, Konica Minolta, Ricoh, Xerox, OKI, Brother, Epson, Dell czy HP zapewniające wydajność kilkudziesięciu tysięcy stron wysokiej jakości wydruków.

Loading...