Filtruj

Aktywne filtry:

Fusery

Wyświetlono produktów: 24 / 62

XEROX /

Cena 1 692,21 zł brutto

XEROX /

Cena 1 481,30 zł brutto

XEROX /

Cena 1 346,48 zł brutto

Fusery

W tej kategorii proponujemy fusery do drukarek OKI, Hewlett Packard, Xerox, Samsung, Lexmark, Epson, Konika-Minolta i innych popularnych modeli urządzeń używanych obecnie w firmach, biurach czy domach. Oryginalne podzespoły zamówisz na stronach naszego sklepu Drukmistrz.pl - kupisz je w korzystnej cenie i z gwarancją oryginalności produktu. Towar dostarczymy osobiście na terenie Krakowa. Możesz również odebrać zamówienie bezpośrednio z naszego magazynu. Wysyłamy też zakupy za pośrednictwem firmy kurierskiej lub do paczkomatu.

Jaką funkcję pełnią fusery?

Fusery są elementem budowy drukarki laserowej. Ich rola w działaniu tego urządzenia polega na podgrzewaniu wałków do odpowiednio wysokiej temperatury, przy której następuje utrwalenie druku. Fuser utrwala proszek tonera na drukowanej powierzchni, czyli głównie na papierze. Ten wymienny element drukarki składa się z lampy grzejnej, wałka grzewczego oraz wałka dociskowego pokrytego warstwą gumy. Fusery z racji pełnionej funkcji w drukarce są także nazywane grzałkami utrwalającymi, utrwalaczami lub w języku fachowców również piecami.

Jak sprawdzić, czy fuser wymaga wymiany?

Ponieważ fusery są elementami wpływającymi bezpośrednio na jakość druku, można zauważyć typowe oznaki, zwiastujące potrzebę jego wymiany. Jeśli po dłuższym użytkowaniu urządzenia, fuser traci swoje pierwotne właściwości, drukarka prawdopodobnie wyświetli odpowiedni komunikat. Zazwyczaj jest to moment, w którym fuser będzie działał jeszcze przez pewien czas, ale pojawią się wyraźnie słabsze wydruki. W przypadku uszkodzenia, można spodziewać się blokady procesu drukowania, a pobierany papier bywa przy tym zwijany, gnieciony lub urywany. Mogą także pojawić się sygnały migających diod, świadczące o poważnym uszkodzeniu podzespołu.

Wymiana fusera

Sama wymiana fusera nie jest trudną czynnością, więc prawdopodobnie poradzi sobie z nią każdy, kto systematycznie wymienia toner w drukarce. Jeśli jednak nie masz pewności, czy przyczyną złej jakości druku jest właśnie awaria fusera, skontaktuj się z firmą serwisującą tego typu urządzenia.

Ważne jest, aby precyzyjnie dopasować rodzaj fusera do modelu swojej drukarki. Pojawiające się na rynku zamienniki to nie najlepszy pomysł, zwłaszcza że ich instalacja może skutkować uszkodzeniem całego urządzenia. Dlatego w naszym sklepie Drukmistrz.pl znajdziesz wyłącznie oryginalne podzespoły, w tym wymienne fusery do różnych typów drukarek używanych w wielu firmach.

Aby wymienić fuser w drukarce, należy ją przede wszystkim odłączyć od sieci elektrycznej. Jeśli urządzenie było wykorzystywane do pracy, należy także odczekać do całkowitego wychłodzenia jego rozgrzanych elementów. Jednym z nich jest właśnie fuser, którego dotknięcie mogłoby spowodować poważne oparzenia skóry. Fusery mają po obu stronach specjalne blokady, dlatego to właśnie ich zwolnienie sprawi, że bez przeszkód wyjmiemy element z drukarki. W to miejsce wkładamy nowo zakupiony fuser, pamiętając o tym, aby nie wciskać go na siłę. Po upewnieniu się, że jest właściwie umieszczony i zablokowaniu, należy ponownie włączyć drukarkę do sieci.

Fusery dostępne w sklepie internetowym Drukmistrz.pl

Wybierając odpowiedni model fusera do swojej drukarki, dokładnie sprawdź jej oznakowanie. W prezentowanym dziale naszego sklepu, przy każdy opisie produktu, znajdziesz specyfikację, a w niej informacje o zgodności fusera z konkretnymi modelami drukarek. Jest tam również określenie wydajności fuserów, dzięki czemu możesz zorientować się, na jak długo w przypadku Twojej drukarki, wystarczy wymiana grzałki utrwalającej. W zależności od marki oraz rodzaju fusera, może to być zarówno kilkadziesiąt tysięcy, jak i dużo ponad sto tysięcy stron. Proponujemy między innymi fusery do urządzeń wielofunkcyjnych HP Color LaserJet i LaserJet Enterprise, a także Xerox WorkCentre czy Phaser, drukarek Samsung CLP i CLX oraz Lexmark Optra i OptraColor.

Loading...