Zasady napraw gwarancyjnych urządzeń drukujących i materiałów eksploatacyjnych

          Sprzedawane przez Drukmistrz.pl produkty objęte są gwarancją, a długość jej trwania zależy od producenta. W celu szybkiego i sprawnego przeprowadzenia procesu, zalecamy w pierwszej kolejności kontakt z autoryzowanym serwisem producenta.

          Poniżej opisujemy, co należy zrobić, jeśli Państwa urządzenie lub materiał eksploatacyjny jest wadliwy lub się zepsuje. Prosimy odnaleźć producenta i zapoznać się z procedurą realizacji zgłoszenia gwarancyjnego.

BROTHER (urządzenia drukujące/materiały eksploatacyjne)

Naprawami gwarancyjnymi produktów Brother zajmuje się autoryzowany serwis Brother – firma BLASC.
Prosimy o zgłoszenie usterki e-mailowo na adres serwis@blasc.pl. W treści e-maila należy podać następujące informacje: model i numer seryjny produktu, opis usterki oraz skan dowodu zakupu (paragonu lub faktury).
Szczegółowe zasady zgłaszania napraw gwarancyjnych dostępne są na stronie serwisu BLASC:
https://blasc.pl/centrum-napraw/
W przypadku pytań lub wątpliwości dotyczących zgłoszenia lub realizacji usługi gwarancyjnej prosimy o kontakt z infolinią firmy Brother pod numerem telefonu 22 500 94 94 albo bezpośrednio z serwisem autoryzowanym BLASC pod numerem 22 462 84 40.

BLACK POINT (materiały eksploatacyjne)

Zgłoszeniami gwarancyjnymi produktów Black Point zajmuje się bezpośrednio producent.
Prosimy o zgłoszenie usterki poprzez stronę
https://blackpoint.pl/gwarancja-i-serwis lub kontakt z działem serwisu pod numerem telefonu 71 338 68 53.

 

CANON (urządzenia drukujące/materiały eksploatacyjne)

Naprawami gwarancyjnymi produktów Canon zajmuje się autoryzowany serwis Canon – firma Fis-Komp.
Prosimy o wysłanie produktu do Fis-Komp. Do przesyłki należy dołączyć opis usterki, kopię dowodu zakupu (paragonu lub faktury), adres zwrotny i numer telefonu do kontaktu.
Szczegółowe zasady zgłaszania napraw gwarancyjnych dostępne są na stronie serwisu Fis-Komp: https://fiskomp.pl/pl/menu/autoryzowany-serwis-canon-156.html
W przypadku pytań lub wątpliwości dotyczących zgłoszenia lub realizacji usługi gwarancyjnej prosimy kontaktować się z infolinią firmy Canon pod numerem telefonu 22 583 43 07 albo bezpośrednio z serwisem autoryzowanym Fis-Komp pod numerem 22 632 14 93.

 

EPSON (urządzenia drukujące)

Naprawami gwarancyjnymi produktów Epson zajmuje się producent.
Prosimy o kontakt z infolinią producenta pod numerem telefonu 22 295 37 25 która jest czynna od poniedziałku do piątku od 9.00 do 18.00 - z wyjątkiem świąt. Konsultant infolinii poprosi o podanie numeru seryjnego urządzenia oraz podejmie próbę rozwiązania problemu przez telefon. Jeżeli jednak nie będzie to możliwe, konsultant przyjmie zgłoszenie i uruchomi procedurę naprawy gwarancyjnej.

 

HP (urządzenia drukujące)

Naprawami gwarancyjnymi produktów HP zajmuje się bezpośrednio producent.
Prosimy o kontakt z infolinią HP pod numerem telefonu 22 566 60 00.
Konsultant infolinii HP poprosi o podanie numeru seryjnego urządzenia oraz podejmie próbę rozwiązania problemu przez telefon. Jeżeli jednak nie będzie to możliwe, konsultant przyjmie zgłoszenie reklamacyjne i uruchomi procedurę reklamacyjną.

 

OKI (urządzenia drukujące)

Naprawami gwarancyjnymi produktów OKI zajmuje się bezpośrednio producent.
Prosimy o zgłoszenie usterki telefonicznie pod numerem telefonu 800 12 00 66 lub e-mailowo na adres polska@okiservice.com W treści e-maila należy podać następujące informacje: model urządzenia, numer seryjny, opis usterki oraz skan dowodu zakupu (paragonu lub faktury). Po przyjęciu zgłoszenia reklamacyjnego otrzymają Państwo od firmy OKI odpowiedź wraz z informacją o sposobie realizacji naprawy gwarancyjnej.
W przypadku pytań lub wątpliwości dotyczących zgłoszenia lub realizacji usługi gwarancyjnej prosimy kontaktować się z infolinią firmy OKI pod numerem telefonu 22 448 65 00.

 

XEROX (urządzenia drukujące/materiały eksploatacyjne)

Naprawami gwarancyjnymi produktów XEROX zajmuje się bezpośrednio producent.
Prosimy o zgłoszenie usterki e-mailowo na adres serwis@xerox.pl. W treści e-maila należy podać następujące informacje: model i numer seryjny produktu, opis usterki oraz skan dowodu zakupu (paragonu lub faktury). W przypadku nieprawidłowych wydruków wymagany jest skan wydruku obrazujący opisywaną wadę. Przy reklamacji bębnów należy  załączyć dodatkowo model i numer seryjny urządzenia w którym był zainstalowany materiał. Po przyjęciu zgłoszenia reklamacyjnego otrzymają Państwo od firmy XEROX odpowiedź wraz z informacją o sposobie realizacji naprawy gwarancyjnej.
W przypadku pytań lub wątpliwości dotyczących zgłoszenia lub realizacji usługi gwarancyjnej prosimy o kontakt z infolinią firmy Xerox pod numerem telefonu 22 878 78 78.

 

          Jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy z realizacją zgłoszenia gwarancyjnego w podanych serwisach producentów, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 12 296 54 36 lub pod adres e-mail: reklamacje@drukmistrz.pl

 

         

Zasady zgłoszeń reklamacyjnych

 

          Zgłoszenia dotyczące reklamacji pozostałych producentów nie ujętych powyżej, a zakupionych w sklepie Drukmistrz, prosimy kierować bezpośrednio do naszej firmy.

          W celu zgłoszenia reklamacji należy wysłać wiadomość na adres reklamacje@drukmistrz.pl . W treści e-maila należy podać następujące informacje:

    rodzaj produktu (model i numer seryjny)

    numer dowodu zakupu lub numer zamówienia

    opis zgłaszanej wady (jeśli dotyczy wady druku należy załączyć skan wydruku obrazującego wadę) ,

lub wypełnić i odesłać wypełniony formularz zgłoszenia reklamacyjnego który jest do pobrania stronie. (ZAŁĄCZNIK)

W e-mailu zwrotnym otrzymają Państwo informację o numerze RMA i sposobie nadania do nas uszkodzonego produktu.

          Reklamację można również zgłosić osobiście w siedzibie firmy, przy ul. Bazarowa 1 w Krakowie.

          W przypadku pytań i wątpliwości dotyczących zgłoszenia usterki prosimy o kontakt pod numerem telefonu 12 296 54 36 lub pod adres e-mail: reklamacje@drukmistrz.pl

Loading...