Filtruj

Aktywne filtry:

Tonery

Wyświetlono produktów: 24 / 3366

Tonery

W naszym sklepie drukmistrz.pl znajdziesz różnego rodzaju urządzenia oraz produkty i materiały eksploatacyjne do popularnych, a także niszowych urządzeń drukujących, a wśród nich także tonery niezbędne do każdej drukarki laserowej. Urządzenia te z roku na rok zyskują na popularności. 

Cechy tonerów do drukarek laserowych

Tonery do drukarek to materiały eksploatacyjne umożliwiające przeprowadzenie wydruku z urządzeń laserowych. W zależności od modelu urządzenia, wydruk może być realizowany w czerni lub w kolorze. Niektóre modele przeznaczone do najbardziej zaawansowanych technicznie urządzeń mogą zapewniać wydruk w pełnej jakości nawet do kilkudziesięciu tysięcy stron.

Zaletą tonera do drukarki laserowej jest bez wątpienia również brak ryzyka wysychania tuszu, który trapi większość właścicieli rzadko używanych drukarek atramentowych. Tonery oryginalne i zamienniki są odporne na upływ czasu, dlatego są również znakomitym wyborem w przypadku firm oraz osób, które rzadko drukują i chcą mieć możliwość zrealizowania wydruku w praktycznie każdej chwili, nawet po upływie kilku miesięcy.

Kupuj tonery do drukarek wyłącznie ze sprawdzonego źródła

Wszystkie tonery dostępne w naszym sklepie mają pewne i sprawdzone pochodzenie. Dzięki zastosowaniu oryginalnych produktów zapewniamy maszynom dłuższą żywotność, oraz odpowiednią dbałość o wszystkie elementy odpowiedzialne za drukowanie. Większość z nich dzięki wieloetapowej kontroli jakości charakteryzuje się praktycznie zerowym ryzykiem wystąpienia jakichkolwiek błędów podczas wydruku, oraz w większości eliminuje możliwość uszkodzenia maszyn. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, zadzwoń do nas lub napisz, chętnie odpowiemy na pytania dotyczące tonerów z naszego sklepu.

Każde urządzenie drukujące wymaga zastosowania tonera oznaczonego numerem identyfikacyjnym bądź numerem producenta, dobór materiału zawsze powinna poprzedzić weryfikacja modelu posiadanej maszyny.

Jak działa toner do drukarki?

Toner to specjalny wkład do drukarki laserowej. Jest drobnym proszkiem czarnym lub kolorowym, umieszczonym kasecie. Składa się z drobinek żywicy, żelaza i pigmentów. Aby pigment przykleił się do papieru, kartka jest dociskana do specjalnego światłoczułego bębna pokrytego tonerem. Po naniesieniu tonera na papier druk jest utrwalany termicznie w wysokiej temperaturze.

W jakich kolorach występują tonery do drukarek?

Podstawowym tonerem do drukarek jest czarny kartridż. Z kolei do druku kolorowego stosowane są barwy Cyan (szaroniebieski), Magenta (fuksjowy), Yellow (odcień żółtego). W wyniku mieszania się tych kolorów w odpowiednich proporcjach, powstają tysiące rozmaitych tonacji barwowych, stosowanych w drukowaniu. Kolory tonerów pochodzące od poszczególnych producentów mogą różnić się między sobą stopniem nasycenia.

Czy nieoryginalny toner może uszkodzić drukarkę?

Nigdy nie ma pewności, że regenerowany wkład zapewni wysoką jakość druku. Podobnie nie można otrzymać gwarancji, że nieoryginalny toner będzie działał idealnie. Należy wystrzegać się wyjątkowych okazji i bardzo tanich wkładów. Mogą bowiem nawet jeśli nie bezpośrednio, to w pośredni sposób uszkodzić drukarkę np. poprzez pęknięcie kasety i wysypanie proszku, a w następstwie tego zanieczyszczenie podzespołów urządzenia.

Jak wybrać odpowiedni toner do drukarki?

Kupując toner, warto korzystać z usług sprawdzonych dostawców. W sklepie drukmistrz.pl znajdują się setki różnych modeli kartridży do drukarek laserowych. Dzięki temu można dopasować je do niemal każdego modelu drukarki. Dzięki wieloetapowej kontroli, oryginalne tonery mają niemal zerowe ryzyko błędów podczas drukowania, a specjalny numer identyfikacyjny lub oznaczenie producenta pozwoli precyzyjnie dopasować wkład do drukarki.

Loading...