Filtruj

Aktywne filtry:

Pojemniki na toner

Wyświetlono produktów: 24 / 76

Pojemniki na toner

Drukarki laserowe są wyposażone w specjalne pojemniki na toner. Zbiera się w nich proszek z tonera, którego nadmiar gromadzi się na powierzchni bębna podczas procesu drukowania. Pojemniki napełniają się stopniowo, więc ich wymiana niekoniecznie pokrywa się z wymianą tonera na nowy. Zazwyczaj samo urządzenie drukujące komunikuje na wyświetlaczu poziom zapełnienia pojemnika na toner. Ze względu na bardzo drobny pył, który gromadzi się w pojemniku, odradza się jakiekolwiek sposoby opróżniania go z odpadów. Należy go wymienić na nowy, pusty kontener.

Pojemniki na toner do różnych modeli drukarek

Ze względu na odmienną budowę drukarek pochodzących od różnych producentów, należy zawsze dokładnie sprawdzić model pojemnika, który jest precyzyjnie dopasowany do każdej z nich. W naszym sklepie proponujemy między innymi pojemniki na toner do drukarek KONICA-MINOLTA Magicolor i Bizhub czy do urządzeń wielofunkcyjnych Xerox WorkCentre. Do drukarek firmy Hewlett Packard możesz także kupić pojemniki pasujące do modeli z linii Color Laser Jet czy Color Laser Jet Enterprise. W szerokim asortymencie pojemników na toner znajdują się również modele odpowiednie do urządzeń drukujących marki Epson Business Inkjet oraz różnych modeli drukarek firm, takich jak: Samsung, Ricoh, Brother, OKI, Lexmark, Panasonic, Sharp czy Canon.

Wymiana pojemnika na toner

Najpierw należy upewnić się, że urządzenie jest wyłączone. Jeśli podzespoły są rozgrzane, trzeba poczekać, aż wszystkie ostygną. Wymiana samego pojemnika powinna przebiegać bardzo ostrożnie. Przed pierwszą wymianą, warto zapoznać się z instrukcją producenta, dołączoną do drukarki.

Nie należy naciskać lub potrząsać pojemnikiem, aby nie dopuścić do wydostania się odpadów na zewnątrz opakowania. Pojemnik utrzymywany w stabilnej pozycji trzeba szczelnie zamknąć zakrętką. W jego miejsce włóż nowy pojemnik.

Wydajność pojemników na toner

Pojemniki na toner mają różne kształty i wielkość, dlatego niezwykle istotne jest dopasowanie odpowiedniego modelu do posiadanej drukarki. O tym, na jak długo wystarczą, dowiesz się z opisu i specyfikacji każdego produktu. Wydajność podawana w tysiącach stron pozwoli zaplanować ewentualną wymianę zapełnionego kontenera i w odpowiednim czasie zakup nowego pojemnika. Sprawdzenie poziomu napełnienia odpadami jest niezwykle istotne zwłaszcza w sytuacji, gdy potrzebne jest drukowanie dużej liczby stron.

Urządzenie drukujące monitoruje proces napełniania pojemnika, dlatego kontrola stanu jest możliwa w opcjach dotyczących zużycia materiałów eksploatacyjnych.

Sprawdź ofertę działu z pojemnikami na zużyte tonery i znajdź odpowiedni model do swojej drukarki. Jeśli masz jakieś pytania, zadzwoń lub napisz na adres: bok@drukmistrz.pl. Produkt, który znajduje się na stanie magazynowym, wysyłamy w ciągu 2-3 dni. Możesz również odebrać zamówiony towar osobiście z magazynu, a w obrębie Krakowa, przywieziemy go we własnym zakresie. Wysyłamy także towar za pośrednictwem firmy kurierskiej oraz do paczkomatów na terenie całej Polski.

Jak wymienić pojemnik na zużyty toner Samsung?

Wymianę pojemnika na zużyty toner należy rozpocząć od odłączenia drukarki z sieci elektrycznej i odczekania na wychłodzenie wszystkich podzespołów. Ważne jest zapoznanie się z instrukcją producenta. Po otwarciu pokrywy, wcisnąć prawą i lewą dźwignię blokującą i popchnąć na zewnątrz. Nie należy naciskać ani potrząsać pojemnikiem, aby odpady nie wydostały się na zewnątrz. W miejsce zużytego, włożyć nowy pojemnik.

Jak opróżnić pojemnik na zużyty toner Lexmark?

Pojemniki ze zużytym tonerem zawierają drobinki pyłu, który może wnikać nie tylko w odzież czy osiadać na powierzchni przedmiotów, ale dostać się również do układu oddechowego. Dlatego odradza się opróżnianie pojemników. Zalecana jest wymiana ich na nowe. Po otwarciu dolnej pokrywy drukarki Lexmark, należy zwolnić blokady boczne i wyjąć zużyty pojemnik utrzymując go cały czas w poziomie, a następnie włożyć nowy pojemnik.

Jak dobrze wybrać pojemnik na toner?

Pojemniki na zużyty toner są dostosowane do modeli używanych drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych i do poszczególnych kolorów wkładów. Mają różne rozmiary i kształty, dlatego zawsze należy kierować się nazwą marki i szczegółowych oznaczeń. Wydajność pojemników jest podawana w liczbie stron drukowanych przez urządzenie. W asortymencie sklepu drukmistrz.pl znajdują się pojemniki pasujące m.in. do drukarek Konica-Minolta, HP, Xerox, Lexmark, Brother czy Ricoh.

Loading...