Filtruj

Aktywne filtry:

Bębny do drukarek

Wyświetlono produktów: 24 / 585

Bębny do drukarek

Bęben to niezbędny element w budowie drukarek, który przenosi z tonera na arkusz papieru plik do wydruku. Jeśli po długim użytkowaniu na urządzeniu pojawi się komunikat o potrzebie wymiany bębna, należy bezzwłocznie zamówić tę część zamienną.

W sklepie Drukmistrz.pl oferujemy bębny do drukarek marki Brother, Panasonic, Samsung, Lexmark, Kyocera, OKI, Hewlett Packard, Develop czy Xerox. Różne modele pozwolą dopasować części do drukarek domowych i tych wykorzystywanych w firmach czy biurach. Każdy z produktów ma określoną w specyfikacji wydajność, co umożliwia wybranie modelu z optymalnymi cechami do konkretnej działalności. W asortymencie prezentujemy bębny do drukarek monochromatycznych oraz kolorowych, więc jeśli dysponujesz takimi w swojej firmie, masz możliwość zakupu kilku różnych modeli w naszym sklepie.

Jak działa bęben w drukarce?

Zanim pojawi się komunikat informujący o konieczności wymiany bębna, można zauważyć symptomy jego zużycia w postaci gorszej jakości wydruków. Podczas pracy drukarki laserowej na powierzchni papieru jest tworzony elektrostatyczny obraz, który przenosi na papier właśnie światłoczuły bęben. To dlatego, jeśli ten element będzie zabrudzony lub zużyty, wydruki mogą znacząco stracić na jakości. Bez bębna drukarka laserowa nie może działać.

Zużycie bębna a zużycie tonera

Toner jest w drukarce laserowej tym, czym tusz w drukarce atramentowej. Wymienia się go w miarę wykorzystania do drukowania określonej liczby stron, która zazwyczaj zostaje podana w specyfikacji wkładu. Bęben jest natomiast jednym z podzespołów, który zużywa się z czasem i nie wymienia się go równocześnie z tonerem. Wyjątkiem są modele drukarek zawierających bęben, stanowiący część składową wkładu drukującego.

Ponadto są też dostępne modele z bębnami wbudowanymi na stałe, lecz zazwyczaj jest to część wymienna, którą możesz kupić i wstawić do swojej drukarki w razie zużycia poprzedniego podzespołu. W wyniku intensywnego i długotrwałego korzystania z drukarki laserowej na bębnie dochodzi do uszkodzenia światłoczułej warstwy, przez co wydruki mogą stać się mniej wyraziste, a także nieprecyzyjne.

Jakie bębny do drukarek kupisz w sklepie Drukmistrz.pl?

W szerokim asortymencie sklepu oferujemy wiele rodzajów bębnów do urządzeń drukujących różnych firm. U nas kupisz bębny zapewniające kilkadziesiąt tysięcy stron idealnego wydruku.

Przygotowaliśmy między innymi bębny do kolorowych drukarek Bizhub marki KONICA-MINOLTA. Polecamy także podzespoły do drukarek marki BROTHER z linii DCP, HL, MFC. U nas kupisz bębny do wielofunkcyjnych urządzeń XEROX Workcentre oraz drukarek Phaser. Przygotowaliśmy również bębny do monochromatycznych i kolorowych drukarek Canon i modeli HP, takich jak Neverstop oraz Color LaserJet Enterprise Flow. Dla osób posiadających drukarki Lexmark proponujemy między innymi bębny black, cyan, yellow i magenta do modeli C734, C736, C746, C748, X734, X736, X738 czy W850.

Szybka realizacja zamówień w naszym sklepie internetowym Drukmistrz.pl nie dopuści do przestoju związanego z awarią urządzenia drukującego czy kopiującego, które potrzebne jest każdego dnia w Twojej firmie lub biurze.

Jesteśmy oficjalnym partnerem takich marek jak OKI, Brother, Xerox, Lexmark, Epson, Zebra i HP, dlatego możemy zaproponować wyjątkowo konkurencyjne ceny na urządzenia, wymienne podzespoły czy wkłady drukujące. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą, jaką przygotowaliśmy w naszym sklepie, a jeśli potrzebujesz więcej informacji, zadzwoń do nas lub napisz na adres biura obsługi klienta: bok@drukmistrz.pl.

Realizujemy dostawę w obrębie Krakowa. Zamówiony towar możesz także odebrać osobiście z naszego magazynu. Zakupy wysyłamy za pośrednictwem firmy kurierskiej lub do paczkomatu.

Co jaki czas trzeba wymieniać bęben w drukarce?

W momencie zakupu bębna można sprawdzić jego wydajność i dzięki temu obliczyć w jakim czasie ten element musi zostać wymieniony. Ta czynność zależy więc głównie od liczby wydrukowanych stron. Jeśli bęben jest zużyty skutkuje to najczęściej mało wyrazistymi lub nieprecyzyjnymi wydrukami. Potrzeba wymiany jest sygnalizowana przez urządzenie. W przypadku modeli, w których bęben jest częścią składową wkładu drukującego, jest on wymieniany równocześnie z tonerem.

Jak dobrać bęben do drukarki?

Bębny do drukarek laserowych są precyzyjnie oznaczone i dopasowane do poszczególnych modeli urządzeń. W specyfikacji znajduje się opis wydajności, przeliczony na liczbę drukowanych stron. Bębny światłoczułe są dostępne w wersjach przeznaczonych do druku monochromatycznego i kolorowego. Sklep drukmistrz.pl jest oficjalnym dystrybutorem bębnów OKI, Brother, Xerox, Lexmark, Epson i HP.

Ile kosztuje bęben do drukarki?

Bębny światłoczułe są dostępne w różnych cenach, uzależnionych od modelu drukarki. Najtańsze modele bębnów przeznaczone do drukarek Brother to koszt od 100 złotych wzwyż. Bębny marki OKI, Lexmark czy HP można kupić w przedziale cenowym od 200 do 800 złotych. Powyżej 1000 złotych kosztują zazwyczaj bębny do profesjonalnych laserowych urządzeń wielofunkcyjnych.

Jaki bęben do drukarki laserowej?

Bęben światłoczuły jest niezbędnym i wymienialnym elementem laserowych urządzeń drukujących. Jego praca je bardzo istotna dla jakości wydruków, dlatego warto wybierać przede wszystkim oryginalne części zamienne od sprawdzonych dostawców. Sklep drukmistrz.pl jest oficjalnym dystrybutorem marek OKI, Brother, Xerox, Lexmark, Epson i HP. Oferuje szeroki asortyment bębnów do różnego typu urządzeń drukujących.

Loading...